Skrydžiai į vasarą: naujos sezono kryptys iš Vilniaus ir Kauno oro uostų

Kai pradėjau dirbti oro uoste, sužinojau, kad aviacijoje yra tik du sezonai – vasaros ir žiemos, kurie nesutampa su tradiciniu šių sezonų supratimu. Pavyzdžiui, vasaros sezonas prasideda paskutinį kovo mėnesio sekmadienį ir kasmet tokiu metu pasipila naujienos.

Šiemet jų irgi bus! Jau nuo šio mėnesio pabaigos per kelias valandas iš Vilniaus ar Kauno oro uostų bus galima nuskristi į vasarą ir puikias atostogas.

Astana
Nors Astanos nuolatinės vasaros miestu pavadinti ir neišeina (žiemą čia gali spustelėti 30 laipsnių žemiau nulio šaltukas), bet nuo birželio iki rugpjūčio ten gali būti tikrai karšta. Tiesa, mieste, išaugusiame viduryje stepių, vėjas – tikrai ne svetimas reiškinys. Administracinis Kazachstano centras iš turistų sulaukia palyginimų su Dubajumi, o nuotraukos rodo, kad architektūros kontrastai jame neįtikėtini – šalia sovietinio palikimo dygsta paauksuotas modernizmas.

Į tikrai egzotiškiausią naują ir tiesiogiai iš Lietuvos pasiekiamą tašką nuo gegužės 27 d. iš Vilniaus oro uosto du kartus per savaitę – ketvirtadieniais ir sekmadieniais – skraidins oro linijų bendrovė SCAT Airlines.

Atėnai
Iš vienos pusės Graikijos sostinė yra Vakarų civilizacijos lopšys su tūkstančių metų senumo griuvėsiais ant kiekvieno kampo, iš kitos – neužmiegantis didmiestis su visomis milijoninio miesto problemomis.

Į Atėnus skridau prieš keletą metų, tai buvo pirmoji mano solo kelionė, kurioje apžiūrėjau Akropolį, susižavėjau gatvės menu, kopiau į Likabeto kalną, gulėjau ant žolės Nacionaliniame sode, susidraugavau su sargybiniais prie Parlamento rūmų, maudžiausi šiltoje ir sūrioje jūroje bei valgiau daug skanaus maisto.

Skrydžių pasirinkimas nemenkas: į Atėnus iš Vilniaus nuo kovo 27 d. tris kartus per savaitę – antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais – skraidins oro linijų bendrovė Wizz Air. Nuo gegužės 10 d. dar du skrydžius per savaitę – ketvirtadieniais ir sekmadieniais – pridės oro linijų bendrovė Ryanair.

Burgasas
Lietuvių atostogautojų jau pamėgtas miestas prie Juodosios jūros nuo šiol bus pasiekiamas ne tik užsakomaisiais, bet ir reguliariaisiais skrydžiais. Didžiausias Bulgarijos kurortas Saulėtasis krantas ir jo paplūdimiai su visomis įmanomomis pramogomis – nuo Burgaso nutolę apie 30 kilometrų.

Į Burgasą iš Kauno oro uosto nuo kovo 29 d. kartą per savaitę – ketvirtadieniais – skraidins oro linijų bendrovė Ryanair.

Korfu (graikiškai – Kerkyra)
Graikijos Havajais vadinama Jonijos jūros sala, kurioje galima suskaičiuoti tris milijonus alyvmedžių. Sala nedidelė: 58 kilometrų ilgio, o plačiausioje vietoje – 24 kilometrų pločio, tad per kelias dienas išsinuomotu automobiliu ją galima apvažiuoti aplankant žaviausius žvejų kaimelius, pagulint paplūdimiuose, pasigrožint architektūra, vietomis primenančia Veneciją (tikiu, kad pasidomėsite užkariavimų istorija) ar romantiškai pasivaikštant promenadomis.

Į Korfu iš Vilniaus nuo kovo 28 d. du kartus per savaitę – trečiadieniais ir šeštadieniais – skraidins oro linijų bendrovė Ryanair.

Riminis
Italijos miestas Adrijos jūros pakrantėje patiko net Romos imperatoriams. O kam galėtų nepatikti smėlėti paplūdimiai, kaitriai šviečianti saulė, malonus klimatas ir gražus senamiestis? Norinčių aplankyti daugiau Italijos laukia ne taip toli esantys kiti miestai – Bolonija, Florencija, Venecija, ar nykštukinis San Marinas.

Į Riminį iš Kauno oro uosto nuo kovo 29 d. kartą per savaitę – ketvirtadieniais – skraidins oro linijų bendrovė Ryanair.

Žirona (Barselona)
Žironą reikia aplankyti visiems „Game of Thrones“ gerbėjams – šis viduramžiškas miestelis seriale suvaidino Braavosą. Anot internetinių šaltinių, nors Žirona ir nedidelė, ji turi žavų senamiestį, spalvotų namų gatvę (norint perdažyti savo namo fasadą reikia gauti savivaldybės leidimą), 11 tiltų, iš kurių vieną suprojektavo Gustavas Eifelis, įspūdingai atrodantį žydų kvartalą, gegužę vykstantį didelį gėlių festivalį ir daug mažiau turistų negu už 100 kilometrų esanti Barselona.
Jeigu atsibostų Žironoje, iki kalnų – valanda kelio, iki jūros – pusvalandis, o iki Prancūzijos sienos – apie 50 kilometrų.

Į Žironos oro uostą iš Kauno nuo kovo 26 d. du kartus per savaitę – pirmadieniais ir penktadieniais – skraidins oro linijų bendrovė Ryanair.

Vasaros atostogos jau suplanuotos ir ieškote, kur keliauti vėliau? Dar nepasibaigus vienam žiemos sezonui, apie kitą žiemą (tą, kuri prasidės paskutinį spalio sekmadienį) jau pradėjo kalbėti aviakompanija Ryanair. Bus dar naujienų!

  • Vilnius–Amanas Jordanijoje, du kartus per savaitę;
  • Vilnius–Venecija (Trevizo oro uostas) Italijoje, du kartus per savaitę;
  • Kaunas–Bolonija Italijoje, du kartus per savaitę;
  • Kaunas–Milanas (Malpenzos oro uostas) Italijoje, tris kartus per savaitę;
  • Kaunas–Pafosas Kipre, kartą per savaitę;
  • Kaunas–Tel Avivas Izraelyje, du kartus per savaitę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s