Prasidėjo: Lietuvos šimtmečio metai

Šiandien – didysis Lietuvos gimtadienis. Tikiuosi, kad iškėlėte namuose vėliavą, valgėte tortą ir leidotės į renginius, kuriais šis jubiliejinis gimtadienis minimas. Internetai pilni geltonai-žaliai-raudonai šviečiančių įrašų, kurie džiugina savo smagia atmosfera.

Džiugi diena, tiesa. Bet kviečiu nepamiršti, kad šimtmetis – tai ne vien vasario 16-oji. Švęsti Lietuvą galime (o ir turime!) visus metus.

Puikiausia paruoštuke, kaip tai daryti, gali tapti interneto puslapis 100kelione.lt. Kai kas gali pasakyti, kad jis – pasenusios naujienos, bet pasakodama apie šį praėjusios vasaros atradimą dažniausiai susidurdavau su išpūstomis akimis… Tad apie viską nuo pradžių.

100kelione.lt svetainėje yra 100 lankytinų vietų, švęstinų datų ar patirtinų pramogų – jos suskirstytos į kategorijas „Pamatyk“, „Pajausk“ ir „Švęsk“. Svetainėje vyko ir žaidimas, kuriame keldamas objektų ar švenčių nuotraukas, galėjai lenktyniauti su kitais ir siekti žaidimo finišo – šimtuko. Kad ir kaip stengiausi, surinkau 94 taškus… Žaidimas kaip tik šiandien baigėsi, bet jo nurodytos įdomybės juk išliko, tiesa?

Lankytinos Lietuvos vietos skiltyje „Pamatyk“ suskirstytos pagal apskritis, kiekvienoje yra po 4-12 taškų. Visi turi trumpą aprašymą ir nuorodą, kurioje galima paskaityti apie vietovę ar regioną plačiau. Tad šiek tiek pasidomėjus ir padirbėjus papildomai, galima susidėlioti ne vieną puikų dienos, savaitgalio ar net ilgiau trunkantį maršrutą, aplankantį įdomiausias vietoves. Tarp rekomendacijų pamatyti – nacionaliniai ir regioniniai parkai, pilys ir dvarai, skirtingų religijų maldos namai, gamtos objektai, miesteliai, išskirtinės architektūros paminklai ir t.t.

Sekdama šia svetaine daugumą objektų aplankiau pirmą kartą ir buvau nustebinta. Štai Kėdainiuose išsirinkome namą, kuriame M. galėtų remontuoti automobilius, o aš – rašyti, gaminti ir būti Instagram žvaigžde, Ukmergėje šį planą jau pamiršome ir kūrėme planus, kaip atidarysime čia barą ir lauksime draugų iš Vilniaus, Rokiškyje šalia dvaro radome bažnyčią, mažai kuo nusileidžiančią Paryžiaus Notre Dame katedrai, nuo Rambyno kalno žiūrėjome į Kaliningrado sritį, skaičiavome meškas ir žydų istorijos likučius Telšiuose, o Žagarėje labiau nustebino ne puodų namas, bet vienas senojo dvaro pastatų, kuris buvo beprotiškai panašus į raganų namelį…

Pasižadu prie progos pasidalyti savo nukeliautais maršrutaiskol kas panagrinėkite Lietuvos žemėlapį ir pasvajokite, ką norėtumėte aplankyti, patys.

Nors visos svetainėje išvardintos vietos jau aplankytos, šiai vasarai turiu planų toms, kurios netyčia „praslydo“ pro šalį – Mažoji Lietuva ir Šilutės kraštas, Varėna ir Čepkelių raistas, Ventos regioninis parkas, pasivažinėjimas Siauruku, Norviliškių pilis. Tikiu, kad jų bus ir daugiau, dar ne visos spėjo nugulti mintyse.

Praktiniai dalykai

Jų tik vienas – 100kelione.lt
Važiuokite, žiūrėkite, patirkite ir susipažinkite su dar neregėta Lietuva!

P.S. Ir vis dėlto negaliu susilaikyti nuo rekomendacijų, ką nuveikti būtent šį šventinį savaitgalį. Nueikite į Signatarų namus ir patys perskaitykite Nepriklausomybės aktą (Pilies g. 26, nemokamai), užsukite į Vilniaus Rotušę, kurioje veikia paroda „Tarpukario Lietuvos reklama“ (iki kovo 1 d., nemokamai, tikslų darbo laiką pasitikslinkite čia), o pailsėti ir išgerti kavos užsukite į „Italala Cafe“ (Vokiečių g. 1) –  čia neatsispirkite pagundai paragauti itališkų pusryčių. Kruasanas su figų džemu yra kažkas tokio, dėl ko galima ir pamiršti šimtmetį… Juokauju!


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s