Kaip praleisti savaitgalį Londone? II dalis

Antrajai viešnagės Londone dienai turėjau daug planų, deja, ne visus juos pavyko įgyvendinti, nes mane užklupo veriantis pėdos skausmas. Tiesą sakant, jis lydėjo abiejų išvykų į Londoną metu, tad jau pradedu nerimauti, ar tik nebus šis miestas užkerėjęs mano kojų?

Nepaisant to, antrąją savaitgalio dieną Londone turėjome nemažai reikalų. Jums rekomenduoju:

Pradėti pasivaikščiojimą nuo rajono, kuriame apsistojote, apžiūros. Gyvenome dailiame Pimlico rajonėlyje, tad pėsčiomis patraukėme link Kensington ir Chelsea. Man norėjosi fotografuoti kone kiekvieną gyvenamąjį namą ar parduotuvės vitriną, nes pamatyti kvartalai buvo kažkas tokio. 

Užsukti į prabangų prekybos centrą. Mūsų kelyje pasitaikė Harrods – prabangiausias toks prekybos centras Londone. Lengvai pavyktų praleisti jame visą dieną žvalgantis it kokiame muziejuje. O patyrinėti čia galima ne tik prekes, bet ir interjerą, laiptines, eskalatorius (pirmuosius Europoje!) ar net skulptūrą princesei Dianai atminti.

 

Apžiūrėti dinozaurus Natural History muziejuje. Vieta, kurioje yra Gamtos istorijos muziejus – ypatinga. Vienas šalia kito ten lankytojų laukia trys didžiuliai traukos centrai – Viktorijos ir Alberto muziejus, skirtas dekoratyviniam menui ir dizainui, Mokslo muziejus, kuriame galima apžiūrėti tikrus senovinius lėktuvus bei ištyrinėti visą aviacijos istoriją, ir Gamtos istorijos muziejus. Šį kartą jame apžiūrėjome dinozaurus, pamatėme, koks didžiulis iš tiesų yra banginis, patyrėme dirbtinį žemės drebėjimą, išsiaiškinome, kodėl deimantai žiba, susipažinome su evoliucija ir dar daug kitų dalykų. Savaitgaliais turėtumėte būti pasiruošę laukti eilėje prie įėjimo, todėl geriau rinkitės ne pagrindinį įėjimą, o pavyzdžiui, duris iš Exhibition road.  

Pasivaikščioti po Hyde parką. Žmonės ten vaikštinėja, bėgioja, važinėja dviračiais, jodinėja arkliais, po Serpentino ežerą plaukioja valtelėmis bei vandens dviračiais…  Parke yra memorialas princesei Dianai – apvalus fontanas. Gražią dieną tikrai būtų smagu šalia jo pasėdėti ar net pabraidžioti.

Su Hyde parku jungiasi ir Kensington Gardens – parko dalis, kur gyveno karalienė Viktorija,  vėliau – ir princesė Diana. Dabar rūmų komplekse įsikūręs princas Viliamas su šeima bei princas Haris su sužadėtine (taip, britų karališkosios šeimos naujienas aš kartas nuo karto paskaitau interneto platybėse). Iki Kensingtono rūmų, deja, nenuėjome, tikiuosi, kad pavyks tai padaryti kitą kartą.

 

Apsipirkti Oxford street. Nors kartą apsilankyti Primark beprotybėje ir nusipirkti rūbą, pigesnį negu 5 svarai, turi kiekvienas, besilankantis Londone.

Išsirinkti jachtą Temzės dokuose. Draugai pakvietė vakarienės į St. Katharine Docks prie Tower Bridge, tad tuo pačiu apžiūrėjome ir milijonų svarų vertės laivelius, ramiai plūduriuojančius vandenyje.

Praktiniai dalykai

Kitą dieną po to, kai grįžome iš Londono, ten ėmė snigti ir prasidėjo chaosas. Tas gražus kalėdinis sniegas, kurį rodo per Bridget Jones Diary ar Love actually yra tik iliuzija, tad atsakingai pasirinkite savo kelionės laiką.

 

Finansinė viešnagės dalis – didžiają dalį išlaidų užėmė viešbutis ir transportas (tiek nuo/iki oro uosto, tiek mieste). Kitus dalykus įmanoma sudėlioti pagal poreikius. Iki kelionės ieškojau nebrangių maisto vietų čia, bet paskui supratau, kad dažniausiai maisto užsinoriu „ne pagal planą“ ir pamačiusi vitrinoje pyragą, galiu pradėti reikalauti jo čia ir dabar.

Didžiojoje Britanijoje oro uoste visuomet perku kokį nors britišką laikraštį. Jeigu tai savaitgalio numeris, prie jo dažnai būna visokių žurnalinių priedų, kurie suteikia man veiklos visoms 2,5 valandoms lėktuve namo.

Kas liko kitam kartui?

Tate Modern muziejus, Sky Garden apžvalgos aikštelė, Kensington Palace, karo laivas HMS Belfast, Richmond stirnos ir popiečio arbatėlės ritualas. Gal kitąmet pavasarį?

P.S. Pirmoji savaitgalio Londone dalis laukia skaitytojų čia.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s