Bėgimo turizmas: gražiausios varžybų trasos Lietuvoje

Jeigu paklausčiau draugų, su kuo aš jiems asocijuojuosiu, turbūt ne iš vieno išgirsčiau žodį „bėgimas“. Per pastaruosius porą metų, kai bėgimo distanciją ištęsiau iki 21 kilometro, ieškodama naujų takelių ne tik tyrinėjau Vingio parką, bet ir išbandžiau įvairių bėgimo renginių trasas. Kartu ir paturistavau skirtingose Lietuvos vietose, kuriose gal šiaip nebūčiau apsilankiusi.

Tad jeigu bėgioti Vilniaus centre nesinori ar nusibodo, kviečiu išbandyti kitus renginius. Mano praėjusių kelerių metų TOP5 buvo toks:

Bėgimas „Runway Run“

Mano nuomone, šis bėgimas yra pats smagiausias Lietuvoje. Ne dėl to, kad vyksta mano gimtajame mieste – Šiauliuose, bet dėl to, kad bėgama karinio oro uosto kilimo ir tūpimo taku. Nors trasa vos trijų kilometrų, tuo metu, kai bėgikai pasileidžia pirmyn, visiškai šalia riaumodami kyla naikintuvai, kurie po to kelis kartus prasklendžia virš galvos.

Prieš bėgimą Zoknių oro uoste galima apžiūrėti įvairią karinę techniką, po bėgimo – pasivaišinti kareiviška koše. Į starto vietą dalyviai vežami autobusais, kuriuose, jeigu pakliūni su kuopa jaunųjų savanorių, visuomet bus vietos atsisėsti, nes nuskambės komanda „Šiknas pa-kelt!“. Tikra istorija.

Šiemet bėgimas vyks balandžio 21 d., būtų puikus startas mano atsinaujinančiai bėgimo karjerai, tačiau tą savaitgalį būsiu išvykusi… Pabėgiokite už mane!

Biržų kilometrai

Biržų miesto šventės metu vykstančio bėgimo trasa – vos 3,5 kilometro, tad bėgantiems ilgesnes distancijas teks sukti kelis ratus. Man teko įveikti 3, tad ilgai skaičiuoti nereikėjo, bet tiems, kas pasirinks pusmaratonį, nepasimesti gali būti kiek sunkiau. Bet trasa tikrai puiki – dalis jos driekiasi ežero pakrante ir mediniu takeliu, kita dalis – senojoje miesto dalyje, tad pėdos pajus įvairių paviršių skirtumus.

Praėjusiais metais trasoje kiekviename rate keitėsi oro sąlygos. Pirmajame kaitriai švietė saulė, antrajame akinių nuo saulės jau nebereikėjo, o trečiajame – lietus pylė kaip iš kibiro, tad po finišo teko išgręžti net apatinius.

Šiemet bėgimas vyks rugpjūčio 4 dieną, kol kas registracija kainuoja vos 5 eurus. Po bėgimo aplankykite Biržų pilį, apžiūrėkite karstines įgriovas, užkopkite į Kirkilų apžvalgos bokštą ir, aišku, paragaukite biržietiško alaus. Puikus šeštadienis garantuotas.

Naktinis Suvalkijos pusmaratonis

Vasarą, kai gali pasidaryti tikrai karšta, maloniausia bėgioti tuomet, kai vakarėja arba tada, kai saulė pagaliau nusileidžia. Marijampolėje pernai organizuotas būtent toks bėgimas. Trasa – 5 kilometrai, šiek tiek zigzagais vedantys per Suvalkijos sostinės centrą. Trasoje buvo galima apžiūrėti pagrindinę miesto aikštę, kelis fontanus, parką ir Šešupės pakrantę, taip pat teko kilti bei leistis laipteliais, daryti ganėtinai staigius posūkius ir vieną ratą apsukti stadione.

Labai gaila, bet šiemet varžybos jau taps dieninėmis. Bet norėdami apsilankyti Marijampolėje (kuri, beje, yra Lietuvos kultūros sostinė ir turi daug puikaus gatvės meno objektų), važiuokite ten liepos 15 dieną, kai ir vyks šis bėgimas.

Visagino pusmaratonis

Visaginas – ganėtinai stebuklingas miestas. Daugiabučiai namai, apsupti pušų, ten stovi kone ant ežero kranto, tarp rajoninių daugiabučių galima rasti cerkvę, o už kelių kilometrų nuo miesto centro stūkso Ignalinos atominė elektrinė.

Pagrindinės trasos ilgis – 10 kilometrų, trumpesnioji dalis skirta tiems, kurie bėga dvigubai trumpesnį atstumą. Tiesa, šie kilometrai nėra labai vaizdingi, bet jie parodo tą žavųjį Visagino kontrastą – vienoje gatvės pusėje lieka betoniniai daugiabučiai, kitoje – miškas ir ežeras.

Šiemet bėgimas vyks balandžio 28 dieną, tad bus tikrai šilčiau negu tie +4 laipsniai praėjusių metų balandžio pirmąją, kai kone visus 10 kilometrų smulkiai ir įkyriai lijo…

Bėgimas „Gyvybės ir Mirties keliu“, skirtas žuvusiems Lietuvos Laisvės gynėjams atminti

Kas nežino, tai yra beveik 10-ies kilometrų trasa Vilniuje nuo Antakalnio kapinių iki Televizijos bokšto. Kone visą laiką reikia bėgti didžiosiomis miesto gatvėmis ir matyti automobilių spūstis ar pilnas autobusų stoteles, kuriose žmonės laukia, kol pagaliau pasieksi finišą.

Su atstumu viskas būtų gerai, jeigu sunkioji trasos dalis nebūtų pakilimas į Narbuto kalną. Prisimenu, kaip pernai lėtai koja už kojos kilau į viršų ir už savęs girdėjau dainuojančių ir smagiai trepsinčių karių kuopą. Tai motyvaciją tikrai padidino!

Šiemet šis bėgimas vyko sausio 14 d., metus prieš tai – taip pat sausio 14 d. Tad norėdami dalyvauti, sekite informaciją šią žiemą. Be pasididžiavimo savimi jausmo po finišo dar galėsite pasidžiaugti savo patriotiškumu ir „nepopsiniu“ medaliu.

Dabar, kai nuo visų sudalyvautų bėgimų finišo linijos kirtimo praėjo jau daugiau negu pusė metų, panagrinėjau rezultatus ir pamačiau, kad jie buvo puikūs – ne visiškai masiniuose renginiuose trumpesnėje distancijoje tarp moterų patekdavau tarp 10-20 pirmųjų.

Šiemet reikšmingų rezultatų nesiekiu, tik tikiuosi, kad pasirinktas distancijas pavyks įveikti saugiai ir be skausmų. Naujus iššūkius ir trasas jau dėlioju į planų kalendorių, tik, atrodo, kad, kaip visuomet, savaitgalių visiems geriems renginiams bus kiek per mažai.

 


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s