Ilgos atostogos JAV: kaip planuoti ir pasiruošti? II dalis

Po atostogų užvirę reikalai labai lengvai ir greitai įtraukė į kasdienybės rutiną, atrodo, kad tų trijų savaičių JAV nebuvo. Tik kompiuteryje nugulė keli tūkstančiai nuotraukų, kurias norisi kartas nuo karto peržvelgti ir prisiminti, kad iš tiesų tokia kelionė buvo. O ir patarimų, kaip pasiruošti atostogoms JAV, dar liko.

Pirmąją dalį rasite čia.

Išsinuomokite automobilį.

Jeigu jūs, kaip ir mes, norėsite pamatyti JAV gamtos stebuklus – be automobilio neišsiversite. Net ir tarp didžiųjų miestų yra puikių vietų, iki kurių viešuoju transportu patogiai nenuvažiuosite.

Automobilių nuomos punktas tikrai bus tame oro uoste, kuriame nusileisite. Grąžinti automobilį galėsite ne tik oro uoste, bet ir kuriame nors iš didžiųjų miestų. Iš anksto užsisakius automobilį, papildomo mokesčio už jo grąžinimą kitoje vietoje nebus.

Tiesa, miestuose važinėti automobiliu sudėtinga – kamščiai, mažai stovėjimo vietų ir pan. Turėkite tai omenyje.

Mokamų kelių labai mažai – mokėjome tik už važiavimą per tiltą į San Franciską. Žinoma, įvažiuojant į nacionalinius parkus taip pat teks susimokėti, bet pirmame parke įsigykite metinį parkų bilietą, kuris kainuoja 80 eurų, ir leidžia vienam automobiliui arba keturiems žmonėms laisvai patekti į parko teritoriją. Įprastinis įvažiavimas automobiliui kainuoja 30 dolerių.

Iš anksto parsisiųskite navigacijos programėlę, kuri veikia be interneto. Pavyzdžiui, Sygic veikė pakankamai gerai. Žinoma, besinuomodami transporto priemonę už papildomą mokestį galite pasirinkti ir automobilinę navigaciją.

Benzinas JAV nėra labai brangus – jo kaina nurodoma vienam galonui (t.y. 3,785 litro). Degalinių rasite turbūt ties kiekvienu nusukimu nuo greitkelio į didesnį ar mažesnį miestelį. Priklausomai nuo to, kokia turistų koncentracija toje vietovėje, benzino kaina gali skirtis net keliais doleriais – nuo 2,9 iki 5,2 dolerių už galoną.

Mūsų pasirinkimas: Budget ir full size automobilis. Tiesa, gautas Ford Fusion hibridas keturių žmonių kompanijai su nemenku bagažo kiekiu buvo kiek per mažas, tad viena kuprinė visuomet rezidavo ant galinės automobilio sėdynės tarp dviejų keleivių. Vėliau jai kompaniją palaikė ir žygių batai, džiūstantys rankšluosčiai ar kojinės, skrybėlės, dujos, maisto pakuotės ir pan.

Įspūdingesni automobiliai kaip kad Ford Mustang, kuriuo turėtų būti labai smagu važiuoti vaizdingais vandenyno pakrantės keliukais, kainuoja apie 55 dolerius dienai.  Tuo tarpu mes už savojo forduko nuomą sumokėjome apie 480 dolerių jau už trijų savaičių pasivažinėjimą.

Iš anksto užsisakykite nakvynes.

Nesvarbu, kada ir į kurią JAV dalį keliausite – jeigu ji mėgstama turistų ar amerikiečių, tikrai verta pasirūpinti savo nakvynės vietomis iš anksto. Nacionaliniai parkai tikrai populiarūs, jose vietų skaičius ribotas, tad atvykę į vietą be rezervacijos, galite sulaukti pasiūlymo ieškoti lovos ar net vietos palapinei kur nors kitur.

Mūsų pasirinkimas: informacijos apie vietų užsakymą ieškojome tiek įprastajame booking.com, tiek tiesiai nacionalinių parkų interneto svetainėse – ten daugiausiai sužinojome apie vietinius kempingus.

Pasirūpinkite finansais.

Prieš skrisdami į JAV pasidomėkite, ką apie tolimesnes keliones sako jūsų bankas – kai kurie jų be atskiro persėjimo gali užblokuoti kortelę dėl galimai įtartinos veiklos, nors jūs tiesiog pirksite bandelę užkandinėje.

Kreditinė kortelė tokioje kelionėje labai praverstų, bet jeigu tokios neturite, nesukite galvos ir imkite debetinę. Tiesa, tuomet verta piniginėje turėti ir šiek tiek dolerių.

Mūsų pasirinkimas: panaršiusi SEB internetinėje bankininkystėje radau informacijos apie atsiskaitymą kortele užsienyje ir pažymėjau, kad būtų leidžiama atsiskaityti ir JAV.

Swedbank su tokia pačia užduotimi nebuvo taip paprasta, tad galiausiai skambinome jų klientų informacijos telefonu ir sužinojome, kad bankui dzin, kur jo kortelės turėtojas keliauja. Well, OK.

Rimtų problemų nė su viena kortele nekilo.

Pasiėmėme ir po tris šimtus dolerių grynųjų, kurie kelionėje pravertė, nes keliose vietose debetinių kortelių nepriėmė. Paskutines monetas, kurių neišleidome, galiausiai sumetėme į aukų dėžutę oro uoste.

Susipakuokite daiktus.

Pripažinsiu – ši kelionės dalis man yra viena mėgstamiausių. Susidarau sąrašą visų reikalingų daiktų, susidedu juos priešais save ir tuomet imuosi darbo – susuku rūbus, į batus prikaišioju kojinių ar kosmetikos priemonių (registruotame lagamine, žinoma), susidedu būtiniausius daiktus į kuprinę, kurią turėsiu su savimi, pasidedu pasą patogioje greitai išimti kišenėje, surūšiuoju bilietus ar kitus dokumentus pagal jų panaudojimo tvarką ir pan.

Pasirūpinkite adapteriu amerikietiškoms rozetėms, patogiais batais, fotoaparatu ar daug laisvos atminties turinčiu telefonu, nešiojamu įkrovikliu (power banku), svarbiausiais vaistais ir t.t.

JAV labai populiarios savitarnos skalbyklos, tad rūbų nepadauginkite – prireikus, už kelis dolerius juos išsiskalbsite ir išsidžiovinsite.

Pasiruoškite patirti milijoną įspūdžių ir mėgaukitės atostogomis.

Mūsų pasirinkimas: telefone įjungtas flight mode – pats puikiausias būdas pabėgti nuo skambučių, pažadinančių viduryje nakties.

JAV Vakarinės pakrantės ir Lietuvos laiko skirtumas – dešimt valandų, tad po pirmosios nakties, kai man non-stop skambino interesantai, skrydžio režimas telefone tapo tikru gelbėtoju.

Praktiniai dalykai – t.y. biudžetas

Lėktuvo bilietai ir papildomas registruotas bagažo vienetas (vienas didelis lagaminas dviems žmonėms) galiausiai kainavo apie 500 eurų vienam.

Iš viso keliaudami keturiese išleidome maždaug po du tūkstančius eurų vienam žmogui. Į šią sumą jau įskaičiuoti skrydžių bilietai, automobilio nuoma, nakvynės, maistas ir išlaidos tokioms smulkmenos kaip kad ledai, atvirukai, lauktuvės ir t.t.

Ar grįžčiau į JAV?
Tikrai taip, kada skrendam? 😊


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s