Kaip praleisti savaitgalį Romoje? Vatikanas ir aplink jį

Vatikanas ir šios nykštukinės šalies vadovas vasarą ir rudenį garsiai skambėjo Lietuvos žiniasklaidoje – popiežiaus Pranciškaus apsilankymas tapo turbūt labiausiai aptarinėjamu metų įvykiu. Jeigu leisite savaitgalį Romoje, padarykite mandagų atsakomąjį vizitą popiežiui ir pamatykite, ką įdomaus Vatikanas gali pasiūlyti.

Dalį ilgojo savaitgalio Romoje jau aprašiau čia (pirmoji ir antroji diena), tad dabar drauge praleiskime ir trečiąją dieną.

Siūlau ją pradėti nuo Castel Sant‘Angelo ir angelų tilto. Internetai sako, kad tvirtovė pastatyta dar 139 metais kaip imperatoriaus Adriano mauzoliejus, o po to per ilgą savo istoriją jai teko pabūti ir kalėjimu, ir popiežių pilimi, kuri buvo sujungta su šv. Petro bazilika, kad kilus neramumams popiežius galėtų saugiai pasiekti tvirtovę. Dabar čia veikia muziejus.

Apžiūrėję pilį iš išorės (o gal ir iš vidaus, turėtų būti įdomu) judėkite link tolumoje aiškiai matomos šv. Petro bazilikos ir didžiosios Vatikano aikštės. Būkite pasiruošę atmušinėti tikrų ir pseudo gidų pasiūlymus vesti jums ekskursijas po baziliką ir Vatikano muziejus.

Greičiausiai vis tiek norėsite apsilankyti šiame didžiuliame muziejų komplekse, tad bilietą pirkite internetu oficialioje svetainėje. Tuomet galėsite pasirinkti tikslią apsilankymo valandą ir negaišite stovėdami eilėje (taip, lapkričio mėnesį eilių buvo visur, bet žmonės kalba, kad sausį jau galite jų išvengti).

Keliaudami į Vatikano muziejus užmeskite akį į šv. Petro aikštę ir sukite į dešinę palei ją juosiančias kolonas – iki tikslo dar reikės paėjėti. Kairėje jūsų pusėje orientyras bus aukšta ir stora Vatikano siena, tad tiesiog eikite palei ją, kol rasite įėjimą.

Praėję metalo detektorių ir patikrinimą, lipkite į antrą aukštą, kuriame savo internetu įsigytą bilietą specialiame aparate išsikeisite į tikrą, ir pradėkite bent kelių valandų kelionę eksponatų kupinomis salėmis ir koridoriais. Mūsų (na, ir daugumos kitų turistų) tikslas – Siksto koplyčia, kurioje vykstant konklavai renkamas naujas popiežius. Turėkite mintyje, kad koplyčia – maldos vieta, tad galite ten sutikti kunigą, kviečiantį drauge pasimelsti. Taip pat paruoškite savo kaklą – viena įspūdingiausių koplyčios vietų yra Mikelandželo freskos, nutapytos ant lubų.

Internetai sako, kad visas muziejų lankymo maršrutas siekia 7 kilometrus, tad patyrinėti tikrai yra ką. Kai jau nuvargsite, nusileiskite Džiuzepės Momo projektuotais spiraliniais laiptais (tikrai sustosite pasidaryti čia nuotrauką) ir eikite pietauti.

Mes šį kartą nusprendėme pietums paragauti sriubos ir panini sumuštinių bare Panino Sistino, esančiame visai netoli nuo Vatikano muziejaus įėjimo.

Toliau maršrute – šv. Petro bazilika. Patekdami į aikštę vėl būsite patikrinti. Mano pasiūlymas – iš karto kilkite į bazilikos kupolą, tuomet jau nuo jo nusileisdami pateksite tiesiai į bažnyčios vidų ir galėsite ją ramiai apžiūrėti.

Pakilimas į bazilikos kupolą yra tikra atrakcija. Rinkitės pasikėlimą liftu – tokiu būdu greitai pakilsite į bazilikos palubes (galėsite pažiūrėti į visą didybę iš aukštai), o likusį atstumą vis tiek reikės įveikti kojytėmis. Ir, patikėkite, jas gali šiek tiek pakirsti. Bet galutinis vaizdas tikrai atpirks fizinį skausmą – iš paukščio skrydžio apžiūrėsite visą Vatikaną ir galėsite paspėlioti, kurioje iš matomų dailių rezidencijų gyvena popiežius Pranciškus.

Kai pradėsite kelionę žemyn, nepraleiskite progos pasivaikščioti ant bazilikos stogo. Ten yra ne tik visokių religinių suvenyrų krautuvėlė, bet ir pašto dėžutė jūsų atvirukams bei parduotuvėlė, kurioje galėsite įsigyti kokį nors užkandį.

Liftu nusileisite tiesiai į bazilikos vidų. Ką galima pasakyti apie vieną didžiausių katalikų bažnyčių pasaulyje? Įspūdinga.

Jeigu dieną pradėjote pakankamai anksti ir niekur per ilgai neužtrukote, jūsų dar gali laukti keli puikūs dalykai.

Pirmas – pasivaikščiojimas iki Garibaldžio paminklo ir vienos iš Romos apžvalgos aikštelių – Terrazza del Gianicolo. Taip, teks pakilti į nemenką kalvą, bet vėlgi – tikrai verta. Aikštelėje yra ir suvenyrų kioskelių, ir mini bariukas.

O antrasis – žavusis Trastevere rajonėlis, kuriame norisi fotografuoti kiekvieną kampą ir užsukti į visas kavinukes iš eilės. Į spalvotąsias gatves atėjome jau temstant ir prasidėjus aperityvo valandai – t.y. kai maisto užsakymai vakarienei dar nepriimami, bet prie Aperol Spritz taurės galima gauti kokį nedidelį užkandį ir paruošti skrandį maisto puotai.

Lankėmės Gino 51 bare, kur gėrimas + mini užkandukas kainavo 5 eurus.

Po vakarienės – kelionė namo pėsčiomis, porcija ledų desertui ir ankstyvo žadintuvo nusistatymas kitai dienai, kai jau laukia skrydis namo.

Praktiniai dalykai

Bilietas į Vatikano muziejų ir Siksto koplyčią internetu kainuoja kiek brangiau negu bilietas kasoje (priskaičiuojamas kelių eurų rezervacijos mokestis), tačiau jis suteikia galimybę išvengti laukimo eilėje. Paprasčiausias turas kainuoja 17 eurų. Jeigu norėsite naudotis audiogidu, apsilankyti soduose ar gauti į kainą įskaičiuotus pietus – žinoma, mokėsite daugiau.

Apsilankymas šv. Petro bazilikoje nemokamas, pakilimas į jos kupolą – 10 eurų, jeigu norėsite visą kelią įveikti laiptais, tai kainuos pora eurų mažiau – t.y. 8 eurus.

Vatikanas turi savo eurus – jie ganėtinai reti, tad tikrai patiks kolekcionieriams, jeigu pavyks jų gauti. Mėginkite laimę Vatikane ar aplink jį atsiskaitydami grynaisiais.

Kitos geriausios lauktuvės iš Romos – bet koks itališkas maistas. Įvairių spalvų ir formų pasta, biscoti sausainiai, specialūs prieskonių mišiniai. O prieš žiemos šventes artimiesiems parveškite Panettone pyragą. Tiesa, jis kilęs iš Milano regiono, na, bet juk tokie netikslumai nieko nereiškia prieš puikų Italijos skonį.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s