Didžiuliai medžiai ir juodosios meškos – viena diena Sekvojos nacionaliniame parke

Mano didžiausia baimė prieš skrendant į JAV ir ruošiantis nakvoti palapinėje buvo ta, kad mane užpuls ir suvalgys meška. Trečiąją dieną po nusileidimo Kalifornijoje ir pasiekus Sekvojos nacionalinį parką tai galėjo tapti realybe. Bet apie tai kiek vėliau.

Sekvojos nacionalinis parkas ir Karalių kanjonas (Sequoia & Kings Canyon National Parks) – didžiulė teritorija Siera Nevados kalnuose. Anot žemėlapio, nuo San Francisko iki parko automobiliu važiuoti reikėtų apie 4 valandas, nuo Los Andželo – apie 3,5 val., o mes nuo savo motelio Monterėjaus miestelyje su stabtelėjimais pakelės turgeliuose ar supermarketuose realiai atriedėjome maždaug per penkias.

Turėjome tik vieną dieną, o tiksliau – pusdienį, nes parke atsiradome apie 13 val. ir iki tamsos norėjome pasistatyti palapines kempinge. Bet net ir su tiek nedaug laiko apžiūrėjome kelis puikius objektus, iš kurių TOP4 galėtų būti toks:

General Sherman Tree – didžiausias pasaulio medis. Na, iš tiesų jis nėra nei aukščiausias, nei storiausias – iš visų kitų pasaulio medžių jis turi daugiausiai medienos. Generolo Šermano sekvoja (internetai sako, kad lietuviškai reikėtų ją vadinti mamutmedžiu) yra 83 metrų aukščio ir 11 metrų skersmens apačioje. Į viršų medis siaurėja.

Puolant meškai ar šiaip esant norui į sekvoją taip paprastai neįlipsi – pirmosios didžiosios sekvojos šakos yra maždaug 40 metrų nuo žemės.

Nuo automobilių stovėjimo aikštelės iki Generolo Šermano sekvojos veda asfaltuotas takelis, kuriuo paėjėti reikės kiek mažiau negu kilometrą.

Apžiūrėjus vieną didelį medį, reikėtų aplankyti ir kitas sekvojas, taip? Sukite į Congress Trail – beveik 5 kilometrų ratukas praves pro Prezidento medį bei Senato miškelį.

Takelis nesudėtingas, tik po kurio laiko pabos fotografuoti įspūdingus medžius ar prie jų pozuoti. Taip pat gali kiek paskausti kaklą, nes nuolat užversite galvą į viršų ir norėsite pamatyti, kaip aukštai yra sekvojų viršūnės. Sekite tako žymėjimo ženklus, nes Congress Trail susikerta su kitais pasivaikščiojimo takeliais, taip sugrįšite prie generolo Šermano sekvojos ir prie savo automobilio.

Tunnel Log – atrodytų nieko labai įspūdingo, tiesiog tunelis, išskaptuotas per kelią nuvirtusioje sekvojoje. Bet vis tiek juo pravažiuoti (kartais gali tekti luktelėti eilėje), sustoti ir pasidaryti kelias nuotraukas, lankant sekvojas yra privaloma.

Mažesnį tuneliuką sekvojoje radome ir Congress Trail – juo praėjome pėsčiomis.

Moro Rock – masyvi granito uola, iškilusi virš miško ir stebinti tolumoje esančius kalnus. Užlipti 400 laiptelių (arba maždaug į 30 aukštų pastato viršų) – šioks toks iššūkis, bet užkopę galėsite apžvelgti apačioje likusį parką iš paukščio skrydžio.

Iš anksto neplanavome, kad šią vietą aplankysime, bet netyčiomis ten užsukę buvome labai maloniai nustebinti.

Gerai gerai, iš tiesų tik šiuos keturis objektus ir aplankėme Sekvojos nacionaliniame parke, bet jie visi tikrai buvo verti pamatyti.

O dabar apie meškas! Šioje Kalifornijos teritorijoje gyvena juodosios meškos. Per daug metų būdamos netoli žmonių jos nėra labai bailios, o kadangi parkas yra gausiai lankomas turistų, meškos čia lengvai randa daug visokio jų palikto maisto. Susigundžiusios skanėstais jos gali įlysti tiek į jūsų palapinę, tiek į automobilį. Taigi sustoję aikštelėje, maisto produktų nepalikite matomoje automobilio vietoje, o apsistoję kempinge visą maistą, gėrimus ir kosmetiką sukraukite į specialias metalines dėžes. Jos turi specialius atidarymo mechanizmus, kurių meškos taip paprastai neįveikia.

Kad pasakojimai apie meškas nėra tik pramanas ar turistų gąsdinimas, skatinantis nemesti šiukšlių kur papuola, įsitikinome patys eidami nuo Generolo Šermano sekvojos link automobilių stovėjimo aikštelės. Mama meška ir jos vaikas meškutis ganėtinai ramiai ėjo per mišką darydami lankstą pro minią juodu fotografuojančių turistų. Bet keliaudami po Kaliforniją vis dėlto nepamirškite, kad meškos ne šunys (nors pamatytoji mama meška ir buvo senbernaro dydžio), o laukiniai žvėrys, kurių elgsena gali būti neprognozuojama.

Praktinė informacija

Įvažiavimo į Sekvojos nacionalinį parką mokestis – 35 doleriai vienam automobiliui. Čia galite įsigyti ir metinį America the Beautiful bilietą, kuris už 80 dolerių mokestį leis visus metus nemokamai važinėti po JAV nacionalinius parkus.

Visuomet verta sekti informaciją oficialioje parko interneto svetainėje – taip žinosite apie atidarytus/uždarytus kelius, jų būklę, gaisrus ir pan.

Maistą verčiau vežtis savo ir surengti pikniką. Nors internete dabar randu ne vieną parko restoraną/kavinę, bet, kiek pamenu, pati nė vienos jos realiai nemačiau.

Mes nakvojome Buckeye Flat Campground – kempingas, kuriame 27 vietos (angl. – campsite). Jose buvo pikniko stalai ir suolai, metalinės dėžės maistui ir laužavietė. Tiesa, dušo ir karšto vandens kempinge nerasta, bet galėjome naudotis visai padoriu tualetu. Šalia kempingo teka upelis, bet jis ganėtinai sraunus ir šaltas, tad jame išsimaudyti gali būti sudėtinga. Už keturių asmenų nakvynę (dvi palapines ir vietą automobiliui) sumokėjome 22 dolerius.

Sutemus eidama į kempingo tualetą sutikau elnią – išsigandome abu. Spėkite, ar tą naktį ramiai miegojau? Tikrai ne 🙂

Ir paskutinis dalykas – Sekvojos nacionalinis parkas yra kalnuose, būsite maždaug 1,5–2 kilometrų aukštyje, tad lygumų gyventojai gali tikėtis pokyčių savijautoje. Dar ir rimtu kalnų serpantinu teks nusileisti, jeigu kaip ir mes toliau keliausite link Didžiojo Kanjono. Būkite pasiruošę!

 


1 mintis apie “Didžiuliai medžiai ir juodosios meškos – viena diena Sekvojos nacionaliniame parke

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s