Kaip atostogausime šią vasarą, kai baigsis karantinas?

Daugiau negu du mėnesius sąžiningai sėdint namie, tvarkantis su atšauktų kelionių reikalais (Madridą ir Dubrovniką vis tiek tikiuosi kada nors pamatyti) ir stengiantis gyventi čia ir dabar, man vis tiek sunkiai pavyksta neplanuoti, ką aš veiksiu vasarą. Kadangi tolimesnių kelionių artimiausiems mėnesiams tikėtis neverta, metas atsigręžti į Lietuvą.

Jeigu dar nematėte nė vieno straipsnio iš serijos „TOP10 Lietuvos vietų, kurias turite aplankyti šiemet“ – sveikinu su tokiu pasiekimu! Pati juos skaitydavau ir anksčiau, o šiemet rekomendacijų užderėjo kaip niekad. Tad susidariau savo sąrašą dalykų, kuriuos norėčiau nuveikti šiltuoju metų laiku. Surašau jį viešai, kad jausčiausi labiau įsipareigojusi bent dalį pramogų įgyvendinti. Jeigu kas nors patiks ir jums – labai dėl to džiaugsiuos!

Lankysime pilis ir dvarus.

O jūs žinote, kiek Lietuvoje yra dvarų? Nes aš tikrai nežinau! Bet trumpa paieška internete nurodė man Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos puslapį, kuriame galima pasižvalgyti po skirtingų šalies regionų žemėlapius ir išsikelti tikslą aplankyti kuo daugiau objektų.

Mano noruose pirmu numeriu jau kelias vasaras iš eilės yra Pakruojo dvaras ir nakvynė jame. Šiuo metu skelbiama, kad tradicija tampantis gėlių festivalis Šekspyro „Vasarvidžio nakties sapno“ motyvais vasarą vis tiek įvyks, o ir apie naujoves su „viskas įskaičiuota“ paketais kalbama… Skamba visai įdomiai, tiesa?

Nakvynės variantus Pakruojo dvaras siūlo netgi kelis – Malūnininko namą(nakvynės kaina – apie 75 eur) bei Centrinius dvaro rūmus (nakvynės kaina – apie 150 eur). Abu atrodo tikrai patraukliai.

Dar vienas įdomus dvaras, kuris pretenduoja į šios vasaros objektų sąrašą, prieš porą metų atgimė Ignalinos rajone ir jau spėjo laimėti neblogų titulų. Turiu omenyje 2019 m. patraukliausią sveikatos turizmo vietovę – Paliesiaus dvarą. Internetai pasakoja, kad jis puikiai tinka atsipalaiduoti gamtoje – pasivaikščioti po mišką ar pasivažinėti dviračiais. Dar vienas pliusas siekiant visiškai atitrūkti nuo rutinos – kambariuose nėra televizorių.

O kiek pilių yra Lietuvoje? Ar jau visas jas esate aplankę? Mano nuomone, Panemunės pilių maršrutas, yra nesenstanti klasika, kurią galima kartoti metai po metų. Trakų ir Medininkų pilies ekspozicijas taip pat verta apžiūrėti iš naujo, jeigu senokai jose lankėtės.

Į savo sąrašą traukiu Kauno pilį, nes abejoju, ar esu joje buvusi. Bet pagrindinis objektas, kurį jau senokai noriu aplankyti – Norviliškių pilis. Iki karantino joje sekmadieniais vykdavo viduramžiški pietūs, trunkantys tris valandas, taip pat buvo galima ir nakvoti. Tikiuosi, kad tai bus galima išbandyti ir šiemet.

Ieškosime poilsio gamtoje.

Prasidėjus karantinui turbūt visi suprantome, kaip svarbu įkvėpti gryno oro ir pabūti gamtoje. Arčiausiai didžiųjų miestų esantys pažintiniai takai savaitgaliais dabar būna sausakimši, tad vasarą ieškosime ne tokių populiarių „pabėgimo“ vietų ir ramaus poilsio gamtoje.

Man norėtųsi panakvoti ir gamtos įdomybių paieškoti čia:

 • Do you place“ – trikampiai namukai ant ežero kranto tarp miškų. Adresas – Semeliškių kaimas, kuris yra Trakų kaimynystėje. Tiesa, namukas skirtas tik dviems ir tik suaugusiems.
 • Taurų parkas“ Tauragėje ir namelis medyje. Šita nakvynė gali būti kiek ekstremali – ne tik dėl to, kad namelyje nėra nei WC, nei vandens, bet ir dėl to, kad jis įrengtas 8 metrų aukštyje. Nors Taurų parkas yra nuotykių parkas, panašu, kad nakties ramybės niekas neturėtų trikdyti. O gamtos paminklų reikėtų ieškoti Tauragės pašonėje esančiame Pagramančio regioniniame parke.
 • Aplink Molėtus ir šio krašto ežerus pilna stovyklaviečių. Mano akys krypsta į kiek prabangesnes palapines – vadinamąjį glamping. Prie Siesarčio ežero yra Glamping Club Bučeliškė, o prie Baltųjų Lakajų – Glamping Lithuania stovyklavietės. Nors, žinoma, paprasta palapinė ant tylaus ežero kranto irgi nebūtų blogai. Svarbu, kad tik oras bent truputį palepintų.

Kiti įdomūs pretendentai į vasaros nakvynes – bent du romantiški nameliai medžiuose netoli Varėnos (ten galima sutikti stirnas, vaikštinėjančias po kiemą!), prabangus poilsis „Atokampis Boutique SPA & Resort“ (Kaišiadorių rajonas) arba kiek laukinis poilsis „Miško rojus“ namelyje, įrengtame ant ežeriuko Rietavo rajone. Labai smagu, kad atsiranda vis daugiau originalių vietų nakvynei, reikia tik truputį paieškoti ir iš anksto susiplanuoti kelionę.

Vaikščiosime pažintiniais takais.

Per kelis mėnesius vilniečiai turbūt skersai išilgai išvaikščiojo Neries regioninį parką. Šilėnų pažintiniame take savaitgaliais būna kamščiai, bet vieta tikrai verta aplankyti. Kai baigsis karantinas, reikėtų aplankyti ir Grabijolų pažintinį taką bei patį Grabijolų kaimą. Internetai sako, kad taką galima lankyti ir dabar, bet paties kaimo reikėtų vengti dėl jame gyvenančių senjorų ramybės ir sveikatos.

Man labai patiko Trenkturas solo žygių iniciatyva – kol kas negalėdami organizuoti masinių žygių (nors liepos pabaigoje anonsuojamas žygis Nemuno kilpomis), jie siūlo įsigyti maršrutą, kuriuo bus galima pasivaikščioti su savo kompanija. Už kavos puodelio kainą (2,5–4,5 eur) galėsite pasirinkti norimo ilgio maršrutą iš daugiau nei 50 variantų. Tuomet beliks pasirūpinti įkrautu telefonu žemėlapiui stebėti, patogiais batais ir skaniais užkandžiais.

Aš turiu svajonę pasivaikščioti po Kuršių Neriją, tad jeigu nepavyks to padaryti vasarą, tikiuosi, kad rudenį įvyks Kuršių Nerijos Trail ir galėsiu prasibėgti supama nuostabių vaizdų.

Pažintiniai takai, kuriuos norėčiau aplankyti:

 • Maironio keliais Padubysiu (Dubysos regioninis parkas) – labiau tinkamas patyrusiems vaikščiotojams arba važiuojantiems dviračiais, nes jo ilgis – 13 km į vieną pusę. Žiedinis maršrutas – apie 30 km.
 • Šilpelkės pažintinis takas (Salantų regioninis parkas) – internetai šį taką ir jame esančią Dauginčių atodangą vadina Lietuvos Šveicarija. Tako ilgis – 1,5 km, tai tikrai smarkiai nenuvargsite, bet tikiu, kad vaizdų turėtų būti tikrai gerų.
 • Tyrų takas bei Kintų girininkijos mokomasis rekreacinis takas – pasivaikščiojimo vietos prie Kuršių marių. Praėjusiais metais kažkur aplinkui juos bėgiojau su Laukinis trail, šiemet mielai sugrįžčiau patyrinėti vietoves lėtesniu žingsniu.

Norintiems rimto kelių ar net keliolikos dienų žygio skirtas Camino Lituano – maždaug 500 kilometrų maršrutas nuo Žagarės iki Seinų.

Man atrodo, kad kiekviename rajone galima rasti įdomių vietų, tad ruošdamasi kelionei visada patikrinu keletą šaltinių – pamatykLietuvoje.lt žemėlapį ir Nesėdėk namuose išbandytų pažintinių takų sąrašą.

Ragausime vietinius skanėstus.

Važinėdama po Lietuvą šiemet noriu lankyti ne tinklinius restoranus, bet vietines vietas, galinčias pasiūlyti jeigu ne tradicinį vietos maistą, tai bent unikalią atmosferą.

Pavyzdžiui:

 • Legendinė „Pakalnutė“ Salantuose, kur verta suvalgyti didžiulę lėkštę šonkauliukų (nors po teisybei, reikėtų sakyti – tikrų šonkaulių!);
 • Viduklės koldūnai arba Kavarsko koldūnai – kas labiau pakeliui.
 • Restoranas „Šturmų švyturys“ Šturmų kaime (visai netoli Ventės rago) – jau kelis metus iš eilės jis patenka tarp 30 geriausių Lietuvos restoranų. Jis turi ir „brolį“ Vilniuje, bet mano nuomone, ant marių kranto žuvis turėtų būti dvigubai skanesnė.
 • Restoranas „Kuchmistrai“ Zyplių dvare – LDK didikų virtuvės patiekalai.
 •  „Šilo kopa“ šeimyninis bistro Merkinėje – tiesiog puikus maistas labai jaukioje aplinkoje.
 • Spurginė Kaune – na, kaip be šito gėrio, jei vaikštinėsite Kauno Laisvės alėja?

Žodžiu, esmę supratote. Jeigu žinote kokių nors „užslėptų“ ir įdomių vietų – pasidalinkite komentaruose, kad šią vasarą turėtume rekomendacijų ir padėtume mažesniems verslams atsigauti po karantino.

Važiuosime prie jūros!

Mano močiutė gyvena maždaug 30 km nuo Baltijos jūros, tad mes prie jūros dažniausiai važiuodavome vienai dienai. Atsikeli ryte, pamatai, kad šviečia saulė, ir jeigu neturi jokių ūkio darbų, važiuoji į Šventąją arba Palangą. Tad dabar, kai tik turiu progą, noriu praleisti pajūryje kiek daugiau laiko ir pajusti kurortinę dvasią.

Šiemet norėčiau ilgajam savaitgaliui prie jūros, tik šį kartą planuoju rinktis Latvijos pajūrio kempingą. Prieš porą metų aplankyti Latvijos paplūdimiai prie Papės ir prie Engurės apsuko galvą – daug vietos ir mažai žmonių.

Noruose pirmauja Veczemju klintis su spalvotomis ir įspūdingomis uolomis paplūdimyje netoli Salacgrivos, bet Latvija turi daug kilometrų paplūdimio, tad jame ir nemažai gražių vietų galima surasti.

Tai ką, vasara, ateik greičiau!


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s