Kur pasivaikščioti Vilniuje?

Sveikatos specialistai sako, kad žmogui reikia kasdien suvaikščioti bent 10 tūkstančių žingsnių, jeigu jis nori kuo ilgiau išlikti sveikas. O neseniai viename podkęste išgirdau mintį, kad norint skatinti kūrybiškumą, reikėtų kuo dažniau vaikščioti skirtingais maršrutais ir maitinti akis naujais vaizdais.

Tiesa, ne visada yra galimybė išvykti iš miesto tų naujų vaizdų paieškoti. Tad per karantiną pradėjau žvalgytis idėjų, kur galėčiau pasivaikščioti Vilniuje, kad nesusidurčiau su minia žmonių ir tuo pačiu pamatyčiau ką nors naujo. Per tris mėnesius atradau tris šaltinius, kuriuose ir pradėjau ieškoti naujų maršrutų.

Neakivaizdinio Vilniaus maršrutai

Dažniausiai skirtingus miesto rajonus pažįstame tuomet, kai juose pagyvename, bet juk ne kiekvienas dažnai kraustomės iš vienos vietos į kitą. Tad tikiu, kad Vilniuje tikrai yra tokių rajonų, kuriame arba iš viso nesate buvę, arba tik pravažiavote pro šalį.

Kad susipažinti su kitomis miesto dalimis būtų paprasčiau, Neakivaizdinis Vilnius iniciatyva paruošė 18 žemėlapių su lankytinais objektais skirtinguose rajonuose. Maršrutus sudėliojo kita gera iniciatyva – gatvės gyvos. Žemėlapiuose rasite ne tik maršrutą, bet ir tekstus apie visus dėmesio vertus objektus, tad pasivaikščiojimas pamaitins ne tik akis, bet ir smegenis.

Kai kuriuos maršrutus esu išvaikščiojusi su gyvomis mokėk-kiek-gali principu vykusiomis ekskursijomis (Naujininkai, Pilaitė, Žvėrynas), o kai kuriuos praėjau jau savarankiškai – taip atradau Pavilnį, Markučius ir Šnipiškes. Nors maršrutai ir buvo ganėtinai skirtingi, juos vienijo smarkiai juntama „kaimo mieste“ tematika, tad vaizdų mačiau tikrai įdomių.

Maršrutų yra ir tematinių, pavyzdžiui, „Vytauto Kernagio Vilnius“, „Vilniaus pokeris“, „Romantiškas Vilnius“ – tad verta panagrinėti pasiūlymus, susiplanuoti pasivaikščiojimą ir atrasti miestą iš naujo.

Vilnius kojoms ir 100 km takas aplink Vilnių

Net 40 pasiūlymų pasivaikščiojimui pėsčiomis turi interneto svetainė Vilnius kojoms. Joje sudėtos trasos, kurių žemėlapius kaip „vaizdingą maršrutą“ galima pamatyti ir miesto gatvėse.

Svetainėje išskiriamos laisvalaikio ir kasdienės pėsčiųjų trasos. Jų ilgis ir sudėtingumas labai skirtingi, tad rinktis galima pagal planuojamą pasivaikščiojimo laiką ar savo pajėgumą.

Patiems ištvermingiausiems skirtas naujausias takas aplink Vilnių. Juo galima eiti daugiau negu 100 kilometrų, tad veikti tikrai bus ką. Trasą nubraižyti ir paruošti padėjo trail bėgimo entuziastai, tad joje bus ne vienas kalniukas – praėję visą trasą būsite lyg pakilę į 2 kilometrų aukštį.

Takas iki galo sužymėtas ir viešai pristatytas visai neseniai, tad kol kas praėjau tik kelias atkarpėles, bet svarstau, kad reikėtų pasivaikščioti rimčiau.

Trenkturas SOLO žygiai

Apie karantino metu atsiradusią iniciatyvą – solo žygius, kuriuos galima nueiti pasirinktoje vietoje norimu laiku ir patogiu tempu, jau rašiau kiek anksčiau.

Rinkdamiesi maršrutą būkite atidūs ir pažymėkite tikslų planuojamo žygio laiką, nes savo trasos žemėlapį su paaiškinimais gausite likus valandai iki nustatyto starto. Nuoroda aktyvi bus taip pat ribotą laiką. Dar svarbu tai, kad žemėlapio sekimas smarkiai vargina telefono bateriją – maniškis atlaikė turbūt vos 5 km iš planuotų 8 km.

Bandydami solo žygius pasirinkome pasivaikščioti Rokantiškių kalvomis ir užkopti į Kučkuriškių piliakalnį ir tai tikrai nebuvo patys lengviausi 8 kilometrai (tiesą sakant, mes pražiopsojome vieną kitą posūkį, tai galiausiai nuėjome lygiai 9 km). Bet jeigu jūs Naujosios Vilnios apylinkėse lankėtės, rinktis tikrai yra iš ko – Paneriai, Šeškinė, Pilaitė, Gariūnai, Verkiai, Turniškės ir dar daugiau maršrutų jau už Vilniaus ribų.

Smagiausia tai, kad artimiausią maršrutą galite išsifiltruoti būdami bet kurioje Lietuvos vietoje, tad šis pasiūlymas tinka ne tik Vilniaus pasivaikščiojimams.

Tai kiek žingsnių suvaikščiosite šiandien? 🙂


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s