Mitus griaunanti Palanga

Nuo pat vaikystės labai mėgau jūrą. Galėdavau leisti prie jos valandų valandas – tiek taškydamasi dažniausiai ganėtinai šaltame vandenyje, tiek vaikščiodama pakrante, tiek statydama smėlio pilis. Paauglystėje prie jūros važiuodavau jau ne tik vasarą, kad nuraminčiau romantiškai besiblaškančią širdį, netgi planavau studijuoti Klaipėdoje, kad tik būčiau arčiau jūros.

Deja, galiausiai gyvenimas viską sudėliojo taip, kad gyvenu Vilniuje, o į lietuvišką paplūdimį užsuku tik darbo reikalais. Taip nutiko ir šią vasarą, kai savaitgaliui išsikomandiravau į Palangos oro uostą. Tiesa, aš nebūčiau aš, jeigu nebūčiau šios komandiruotės suderinusi su asmeniniais tikslais – atrasti naujų ir įdomių vietų pajūryje.

Tikslą pasiekiau, tad pasidalysiu keliais maloniais atradimais, kurie man sugriovė mitą, kad Palanga yra tik triukšminga Basanavičiaus gatvė ir ja marširuojanti auditorija.

Tai ką gi veikti Palangoje?

Važiuoti dviračiu pajūriu ir atrasti ne tokius populiarius paplūdimius.

Tiek į Klaipėdos, tiek į Šventosios pusę nuo Palangos driekiasi puikūs dviračių takai. Šį kartą pasirinkome Šventosios kryptį. Per tris valandas suvažinėjome pirmyn–atgal, buvome sustoję pabraidyti jūroje ir pavakarieniauti prie pat tako esančiame „HD baras“ (labai skanūs burgeriai!)

Dviračių nuomos punktai Palangoje vis dar populiarūs, tad net ir neturėdami savo dviračio su savimi, vis tiek galėsite išmėginti šią pramogą.

Susipažinti su senosiomis Palangos vilomis.

Palangos turizmo informacijos centro puslapyje padarytas visas maršrutas, kuriuo rekomenduojama praeiti – šiek tiek faktų pateikta apie kiekvieną pastatą.

Mes viso maršruto neištyrinėjome, iš arčiau apžiūrėjome tik Jono Šliūpo – pirmojo Palangos burmistro, namą. Eidami Vytauto gatve dar suradome architektūriniu paminklu laikomą vaistinę, kurioje išlikęs ne vienas 19 a. pabaigos interjero elementas ir paglostėme grafienės Tiškevičienės pudelio skulptūrą.

Apžiūrėti Palangos pasakų parką.

Pušynėlyje galėsite pamatyti įdomių skulptūrų, o šalia jų esančiuose stenduose paspaudę mygtuką – ir paklausyti lietuvių liaudies pasakų, įgarsintų, pavyzdžiui, Ingos Valinskienės.

Pasivaikščioti miško ir kopų takeliais Nemirsetoje.

Taip pat pasisupti ant sūpynės–tarzankės. Prisipažinsiu, šį kartą nepavyko to padaryti, nes šalimais sėdėjo teta, kuriai pabijojau įsisupusi įspirti. Bet kažkada rudenį tos sūpynės paliko man didžiulį įspūdį.

Žinoma, nepamirškite stebėti saulėlydžio paplūdimyje (jeigu turite sulankstomas kėdes – pasiimkite jas drauge, daug smagiau negu paskęsti smėlyje), o po to nueikite į Oldman barą pasėdėti po lemputėmis ir išgerti kokio kokteilio (jie turi Aperol Spritz!). Ir dar nueikite pasivaikščioti po Birutės parką – ten yra ne tik Gintaro muziejus, bet ir daug kitokių objektų, kurių greičiausiai dar neaplankėte.

Puikus savaitgalis garantuotas!

Praktiniai dalykai

Kaip visuomet, šiek tiek išlaidų skaičiavimo:

  • Naktis Amberton Green Apartments kainuoja apie 90 eurų, į kuriuos įeina pusryčiai ir rytinis apsilankymas SPA centre.
  • Kurorto mokestis – 1 euras už naktį žmogui.
  • Dviračio nuoma viešbutyje – 3 eurai valandai, 12 eurų parai. Nesu tikra, bet mieste turbūt galite rasti ir pigesnių opcijų.
  • Vakarienė dviems Šventojoje kainavo 20 eurų, atsiskaitymas buvo tik grynaisiais, tad patiekalus iš meniu turėjome rinktis pagal turimus resursus.
  • Aperol Spritz kokteilis ir ginger ale bare Oldman – 8 eurai.
  • Pasitenkinimas šiltu savaitgaliu prie jūros – neįkainojamas.

Paplūdimyje laiko neleidome, bet trumpas pabraidymas parodė, kad vandens temperatūra dar nebuvo pakilusi aukščiau 12 laipsnių šilumos. Bet smagų įdegį pagauti pavyko net darbo vietoje – Palangos oro uosto aerodrome.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s