Page miestelis Arizonoje ir ranka pasiekiami navahų žemių lobiai

Arizonos valstija pilna gamtos lobių – čia ne tik Didysis kanjonas, bet ir kiti jo giminaičiai – Paminklų slėnis, Antilopės, Havasu bei Gleno kanjonai. Jeigu dykumų keliais keliausite tarp kelių skirtingų objektų, labai tikėtina, kad prasuksite ir, atrodytų, pro viduryje niekur įsikūrusį Page miestelį. Jo apylinkėse lengvai galima praleisti kelias dienas.

Kraštovaizdis nėra labai įspūdingas – aplinkui tik sausa žemė ir raudonai geltonos uolos. Pakeliui pamatysite mini turgelius – tai ženklas, kad esate navahų genčiai priklausančiose žemėse. Viename turgelyje buvome sustoję ir apžiūrėjome papuošalų stendą, buvo į ką akis paganyti. Su navahų istorija susipažinti galite ne tik kalbėdamiesi su vietiniais, bet ir apsilankę didesnėse degalinėse – vienoje jų savo kelyje į Page radome visą informatyvią ekspoziciją.

Pačiame Page miestelyje nelabai yra ką veikti, tad ilgai čia užtrukti turbūt nėra verta. Na, nebent norėsite praleisti dieną prie baseino – greičiausiai viešbutis tokį turės, nes rugsėjo viduryje temperatūra žemiau 30 laipsnių krisdavo tik vėlai vakare.

Taigi ką apžiūrėti ar nuveikti aplinkui Page?

Paplaukiokite Kolorado upe.

Jeigu Didžiajame kanjone nenusileidote iki Kolorado upės, Page turite puikią progą tai padaryti neišeikvodami visų jėgų. Jeigu pasirinksite Glen Canyon Float Trip pusdienio trukmės kruizą upe, būsite nuvežti iki upės, pasodinti į valtį-plaustą (kaip pavadinsi, taip nepagadinsi) ir išplukdyti upe nuo Glen Canyon užtvankos. Pakeliui gausite sumuštinį ir limonado, keliose vietose išsilaipinsite pažiūrėti senovinių piešinių olose ar pailsėti pavėsyje, pasigrožėsite vandens gyvūnija, na, ir žinoma, pabendrausite su kitais plaukiančiais žmonėmis (jų buvo apie 20 – tiek iš JAV, tiek iš Europos, tad pabuvome Lietuvos ambasadoriais), o pasiekę galutinį plaukimo tašką, vėl autobusu būsite sugrąžinti atgal į Page.

Pasiruoškite atsakingai – mūsų plaukimo metu oro temperatūra buvo apie 35 laipsnius Celsijaus, tiesa, vandens – tik apie 12–13 laipsnių, tad ilgai maudytis neplanuokite.

Vieną smagiausių kelionės vietų – praplaukti žymųjį Horseshoe bend upės posūkį ir bandyti pasisveikinti su viršuje esančiais žmonėmis.

Palydėkite saulę prie Horseshoe Bend.

Kad tai populiari apylinkių pramoga, supratome tuomet, kai bandėme rasti vietą sausakimšoje automobilių stovėjimo aikštelėje. Horseshoe Bend arba lietuviškai Arklio pasagos vingis – Kolorado upės posūkis, kuris ypatingas tuo, kad yra panašus į arklio pasagą. Kaip ir viskas. Bet saulei leidžiantis laiką ten leido ir vietos gražiausiai nuotraukai ieškojo minia žmonių. Tad prisijungėme.

Jeigu ir jūs norėsite pamatyti čia saulėlydį, įsivertinkite, kad nuo automobilių stovėjimo aikštelės dar reikės kiek paėjėti, tad neatidėkite atvykimo čia iki paskutinės minutės ar paskutinio saulės spindulio.

Aplankykite Antilopės kanjoną.

Tikrai turėtumėte šią vietą žinoti – ją išpopuliarino Britney Spears su savo klipu dainai „I‘m not a girl, not yet a woman“. Jeigu netyčia dainos populiarumo laikais nežiūrėjote nei MTV, nei VIVA kanalų, Antilopės kanjono nuotrauką tikrai matėte, nes ji plačiai naudojama operacinės sistemos Windows, kad galėtumėte papuošti savo ekraną. Dar galėjote matyti filmą 127 hours, kur žmogus užstrigo panašiame kanjone ir išsilaisvino tik tuomet, kai nusipjovė sau plaštaką (atsiprašau, kad išdaviau!). Dabar į tokį kanjoną vienas pats nenueisi – tam reikia iš anksto užsisakyti ekskursiją iš oficialių turų organizatorių, navahų genties indėnų.

Antilopės kanjonas susideda iš dviejų skirtingų dalių – Upper Antelope ir Lower Antelope. Jos viena nuo kitos nutolusios per maždaug 7 kilometrus ir lankomos atskirai. O kuo skiriasi? Paties kanjono struktūra – Lower Antelope yra siauras apačioje ir platėja į viršų, o Upper Antelope – atvirkščiai. Nuo to priklauso, kokiu metu geriausia kanjone apsilankyti – visas jo grožis atsiskleidžia saulės spinduliams krentant tam tikru kampu. Pasidomėkite tuo prieš vykdami, nes skirtingais metų laikais geriausios valandos varijuoja.

Mes patys lankėmės Lower Antelope, o ekskursija truko apie valandą. Ją vedė vienas navahas, kuris ne tik pasakojo faktus apie kanjoną ar savo gyvenimą, jo mėgstamiausias užsiėmimas buvo rodyti gražiausias kanjono vietas ir padėti turistams jas ar jose nusifotografuoti nustatant specialius telefono ar fotoaparato parametrus. Tad dabar turbūt visi ekskursijos dalyviai savo telefonuose turi dublikatus tų nuotraukų, kurios kažkada už daug pinigų buvo parduotos įvairiuose aukcionuose.

Pati ekskursija nebuvo labai ypatinga – į siaurą kanjoną turistų grupės leidžiasi viena po kitos, tad buvo momentų, kad pasivijus anksčiau atėjusius ir nespėjusius pasidaryti „privalomųjų“ nuotraukų, niekaip nepavykdavo jų aplenkti ir tekdavo mindžiukuoti vietoje. Tad puikus gidas gali tapti lemiamu veiksniu, patiks šiek tiek klaustrofobiškas kanjonas, ar nelabai.

Vienas įdomesnių faktų iš ekskursijos – mūsų gidas pasakojo, kad į Antilopės kanjoną negalima neštis ir ten išbarstyti savo artimųjų pelenų. Juokas juokais, bet navahai tuomet turi užsiimti begale ritualų, kad išvaikytų to žmogaus dvasią iš savo žemių.

Tiesa, lankant Lower Antelope iki kanjono reikės eiti pėstute, o tuomet leistis laiptais į plyšį žemėje. Iki Upper Antelope, girdėjau, turistai nuvežami džipais.

Praktiniai dalykai

Page miestelyje praleidome pusantros dienos ir dvi naktis – pusdienį keliavome čia nuo Didžiojo kanjono ir atsigavinėjome, kitą dieną plaukėme plaustu, trečiąją iš ryto apžiūrėjome Antilopės kanjoną ir išvykome į Jutą. Nakvojome Motel 6, dvi naktys žmogui keturviečiame kambaryje kainavo maždaug 78 dolerius. Pusryčių nebuvo, bet ryte galėjome vaišintis kava bei arbata, taip pat naudotis skalbykla ir baseinu.

Dienos paplaukiojimas Kolorado upe žmogui kainavo apie 120 dolerių asmeniui. Į kainą įskaičiuotas sumuštinis ir limonadas. Į kelionę pasiimkite America the Beautiful bilietą, pravers – nebereikės mokėti nieko papildomai. Būtinai pasiimkite skrybėlę ir kremą nuo saulės, kuo aukštesnis UV indeksas, tuo geriau.

Antilopės kanjonas nėra nacionalinis parkas, tad kortelė čia jau negalios. Mes rinkomės ekskursiją iš Dixie Ellis Lower Antelope Canyon Tours. Pradžia buvo 9:15 val., prašoma atvykti pusvalandžiu anksčiau, kad užsiregistruotumėte vietoje. Kaina žmogui – 52 doleriai.

Vietinės kavinės ir Wallmart siūlo puikų maisto asortimentą.

Page – nedidelis ir jaunas miestelis (jis kurtis pradėjo 1957 metais, kai buvo statoma upės užtvanka) , visiškai orientuotas į turizmą. Tad ilsėkitės, mėgaukitės vaizdais ir patirkite kuo daugiau įspūdžių.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s