Jordanija intensyviai: Amanas ir Negyvoji jūra per vieną dieną

Pasirinkę savarankišką kelionę į Jordaniją, greičiausiai atsidursite Karalienės Alijos oro uoste, nuo kurio iki šalies sostinės Amano centro yra maždaug 30 kilometrų. Siūlyčiau neskubėti iš karto keliauti į šalies gilumą, o pradžioje bent trumpam užsukti į daugiau nei milijoną gyventojų turintį miestą ir pamatyti, kaip ten gyvena vietiniai.

Ką pamatyti Amane per gerą pusdienį?

Buvau prisiskaičiusi apie Rainbow Street gatvę – tinklaraščiai ir forumai žadėjo ten daug kavinių, galerijų ir šurmulį. Nors buvau girdėjusi ir nuomonę, kad ten vis dėlto nieko įdomaus nėra, vis tiek po įsikūrimo viešbutyje ten nuvažiavome. Penktadienio vakare gatvė buvo pilna žmonių ir automobilių, garsiai skambėjo muzika, parduotuvėlės užsidarinėjo, kavinių padavėjai kvietė pas juos užeiti ir mums visa tai kėlė atmetimo reakciją. Galiausiai įsitaisėme B1 The Basement Cafe, atsigėrėme arbatos ir parūkėme kaljaną tarp vietinių, kurie tiesiog nekreipė į mus dėmesio.

Rytą Amane pradėjome nuo apsilankymo Roman Theatre – tai dar romėnų laikais statytas amfiteatras, kuriame kartais ir dabar vyksta renginiai, per juos čia susėda 6 tūkstančiai žmonių. Kopti į viršų nebuvo labai patogu dėl aukštų ir aptrupėjusių laiptelių, bet galiausiai vaizdas nuo viršutinės eilės privertė pamiršti ne pačią lengviausią užpakalio treniruotę. O štai amfiteatro apačioje yra įsikūrę du muziejai, kurie supažindins su Jordanijos tradicijomis ir folkloru. Užeiti verta, užsilikti ilgiau – nelabai.

Priešais amfiteatrą ant kitos didelės kalvos pamatysite Citadelę. Šioje vietoje gyvenimas virė dar bronzos amžiuje, tad Citadelėje pamatysite įvairių laikotarpių šventyklų, bažnyčių ir rūmų liekanų, taip pat – atsiveriančią puikią Amano panoramą, virš kurios plėvesuoja didžiulė Jordanijos vėliava.

Kai nusileisite nuo Citadelės kalno, užsukite į turgų. Atrodo, kad jis užima ištisą kvartalą – čia rasite tiek įvairių suvenyrų, skarų, tradicinių rūbų ar sendaikčių, tiek daržovių, vaisių, prieskonių, aliejaus, saldumynų, riešutų ir kitų skaniai kvepiančių bei gerai atrodančių dalykų.

Kaip ir turbūt visuose Rytų šalių turguose prekeiviai garsiai šauks apie tai, kad jų prekės pačios geriausios ir siūlys pačiam paragauti prieš perkant. Kainos turguje nėra labai didelės, tad saldumynų ir riešutų ar prieskonių čia tikrai verta įsigyti.

Kitas dalykas, kuris mane pradžiugino Amane – gatvės menas. Tiesa, neteko jo pamatyti labai daug, vis dėlto mieste pasivaikščiojau vos keletą valandų. Jeigu jūs užsibūsite ilgiau, tikiu, kad atrasite tikrai puikių piešinių.

Vis dėlto, dauguma Jordanijos įdomybių slypi ne sostinėje, o už jos ribų.

Negyvoji jūra: ką daryti ir ko vengti?

Negyvosios jūros paplūdimiai laukia turistų vos už valandos važiavimo automobiliu nuo Amano centro. Druskų ežeras – žemiausia žemės sausumos vieta arba puikiausias SPA po atviru dangumi.

Rinkitės gerą viešbutį, kuris turėtų privatų paplūdimį. Po pasimaudymo jūroje tikrai norėsite nusiprausti po dušu, taip pat tokiame paplūdimyje nereikės ieškoti purvo – rasite paruoštą kibirą purvo ir galėsite ramiai tepliotis. Taip pat gausite rankšluostį, gultus ir skėčius nuo saulės.

Taip pat geri viešbučiai turės Negyvosios jūros kosmetiką vonios kambariuose, tad po lauko procedūrų galėsite pamaitinti savo odą. Greičiausiai net ir vasario mėnesį pavyks išsimaudyti baseine, mūsų atveju, tai buvo infinity baseinas su šildomu vandeniu…

Paplūdimyje nepersikaitinkite ir turėkite kremą nuo saulės. Vasario pabaigoje saulė orą įkaitino iki 22 laipsnių šilumos, tad pasibuvimas buvo malonus iki tol, kol smarkiai nuraudo nosis ir skruostai.

Kokias grožio procedūras reikėtų atlikti prie Negyvosios jūros?

Visų pirma, eikite paplūduriuoti vandenyje – briskite į jūrą (atsargiai, akmenys!) iki norimo gylio ir tiesiog gulkite ant nugaros. Pamatysite, kad tai visai paprasta. Plūduriavimas turėtų trukti iki dešimt minučių, nes po to druska gali pradėti graužti pačias netikėčiausias kūno dalis. Tada nusiprauskite po dušu ir eikite teptis purvu. Palaukite 10–15 minučių, kol purvas kiek apdžius, o tuomet vėl eikite į jūrą nusiprausti. Po dar vieno nusiprausimo po dušu tiesiog pasimėgaukite saulės šiluma.

Tiesa, nepadarykite mano klaidos – jeigu tepėtės veidą purvu, nevalykite jo jūros vandeniu. Smarkiai druska prisotintas vanduo, patekęs į akis, sukelia nemažai skausmo.

Jūra, vėjas ir saulė padaro savo – po pasivaikščiojimo po Amaną ir po procedūrų Negyvojoje jūroje miegojau kaip kūdikis.

Praktinė informacija

Įėjimas į Roman Theatre ir į Citadelę kainuoja po kelis dinarus, bet jeigu turėsite Jordan Pass, šias atrakcijas galėsite aplankyti nemokamai. Jeigu pasą turėsite telefone, užteks parodyti jį prie įėjimo, jeigu turėsite popierinį variantą – turėsite jį „štampuoti“ bilietų kasoje.

Amane nakvojome Crystal Hotel, kaina už dvivietį kambarį – 43 dinarai. Prie Negyvosios jūros apsistojome Holiday Inn Resort Dead Sea, 80 eurų nakčiai dviem žmonėms, o šaldytuve – nemokami gaivieji gėrimai ir užkandžiai.

Jordanijos sostinėje patogu važinėti Uber – už pasivažinėjimus mokėjome 2–3 dinarus.

Rinkdamiesi viešbutį prie Negyvosios jūros, patyrinėkite jo apylinkių žemėlapį. Viešbučiuose, žinoma, bus restoranų, kuriuose galėsite pavakarieniauti, bet juk įdomiau pamatyti ką nors vietinio, tiesa? Tad mes patys išėjome iš savo Holiday Inn ir kiek pasivaikščioję radome vietinę užkandinę Arabi Franji Restaurant – aplink užeigą lakstė katinukai, viduje buvo pilna musių, dinginėjo elektra, bet vištiena buvo tikrai puiki.

Žinoma, jeigu turėsite daugiau laiko, neskubėkite visko patirti per vieną dieną. Tačiau jeigu atostogos koncentruotos, diena su tiek veiklų bus tikrai turininga ir neleidžianti nuobodžiauti.

P.S. Kelionės po Jordaniją maršrutas ir dalykai, kuriuos vertėtų žinoti prieš skrydį, surašyti čia.


1 mintis apie “Jordanija intensyviai: Amanas ir Negyvoji jūra per vieną dieną

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s